گوشی جدید Asus با حسگر اثر انگشت در راه است

۱۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵:۵۱ ق.ظ

حسگرهای مخصوص تشخیص اثر انگشت در انواع مختلف روانه بازار می‌شوند و پس از آنکه اپل برای نخستین بار آن را در گوشی هوشمند آیفون 5S عرضه کرد، این روزها به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت جدیدی که به تازگی روی این فناوری تمرکز کرده است Asus نام دارد و حتی مدیرعامل این شرکت نیز در این خصوص صحبت‌هایی به میان آورده است.

«جری شِن» مدیرعامل Asus هفته گذشته با حضور در کنفرانس مطبوعاتی پکن که به مناسب معرفی گوشی Zenfone 2  در بازار چین برگزار شد، اعلام کرد که مدل آتی این محصول با نام Zenfone 3 به حسگر تشخیص اثر انگشت مجهز شده است.

البته باید توجه داشت یک سال باقی مانده است تا این گوشی جدید وارد بازار شود. اما مدیرعامل شرکت تایوانی Asus ترجیح داده است از هم‌اکنون کاربران جهانی را برای در اختیار گرفتن چنین محصولی آماده کند.

در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ تلفن همراه قصد دارند قابلیت‌های پرداخت را به نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود اضافه کنند. اما شرکت Asus پیش‌بینی می‌کند که این قابلیت را به کمک حسگر تشخیص اثر انگشت می‌تواند کاملا ایمن در اختیار کاربران قرار دهد.